3 zalety używania nowoczesnego software call center w firmie

Oczywiste jest, że w każdej firmie najbardziej liczą się zyski, aby je jednak osiągnąć, trzeba się odpowiednio przygotować na kontakt z klientami. Szczególnie ważna jest obsługa klienta, która może być na wysokim poziomie nie tylko w największych korporacjach, ale również małych firmach.

Indywidualne podejście do klienta

To, że dzwoniący telefon wyświetla nam numer, z którego pochodzi połączenie jest już standardem. Obecnie jednak możemy iść o krok dalej i połączyć nasz software call center do bazy CRM, co pozwoli nam nie tylko na identyfikację samego numeru, ale również dopasowanie do karty kontrahenta, a tym samym uzyskaniu najważniejszych informacji o dzwoniącym kliencie. Tym samym, przestaje on być anonimowy, ponieważ konsultant posiada jego dane, historię poprzednich kontaktów i zakupów. Im mniej musi tłumaczyć klient, tym lepiej dla firmy, ponieważ dzwoniąca osoba ma poczucie tego, że jego sprawa jest znana, a więc firma się nim przejmuje.

Kto do nas dzwonił i dlaczego się nie dodzwonił?

Jedną z najgorszych rzeczy w obsłudze klienta jest nieodebranie od niego połączenia. Klienci, którzy długo oczekują na linii lub wciąż słyszą zajęty sygnał w słuchawce, mogą się zniechęcić i skorzystać z usług konkurencji. Co więcej, nie mamy żadnych danych odnośnie tego, kto próbował się z nami skontaktować, a więc może się okazać, że straciliśmy przez to kluczowego klienta. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Software call center nie tylko zbierze nam informację o tym, kto dzwonił, ale również pozwoli nam do tych osób oddzwonić, natychmiast, gdy agent będzie wolny. Dzięki temu osoba kontaktująca się z nami otrzymuje informację, że konsultanci się z nią za chwilę skontaktują, a on nie musi cały czas trzymać słuchawki przy uchu, co nierzadko jest bardzo frustrujące.

Znacznie niższe koszty dla firmy

Co bardzo ważne, dobry software call center to również wymierne oszczędności dla firmy. Nie płaci się bowiem za serwery, oprogramowanie czy serwisanta, który będzie nad tym wszystkim panował. Rozwiązania w chmurze pozwalają na regularne zmienianie liczby stanowisk, ponieważ miesięczny abonament płaci się tylko od liczby pracowników, którzy pracują na oprogramowaniu call center. Dzięki takim rozwiązaniom nowoczesny dział contact center może mieć każda, nawet mniejsza firma.