Crm web based software – jedno oprogramowanie, wiele możliwości

crm web based software, Focus Telecom, telekomunikacja, it,

Prowadzisz dział contact center, powinieneś zainwestować w dobry system crm. To znacznie usprawni kontakt i zwiększy sprzedaż. Pozwoli również na szybki wgląd w historię transakcji i poznanie preferencji oraz potrzeb danej osoby. Bez nowoczesnych narzędzi obsługa klientów byłaby znacznie utrudniona.

Łatwy dostęp do bazy kontaktów

Oprogramowanie typu crm web based software umożliwia szybkie wyszukiwanie rekordów. To prosty sposób na to, by zwiększyć współczynnik konwersji. Jeśli konsultant zapozna się z potrzebami i preferencjami klienta, a także jego wcześniejszymi zakupami, będzie w stanie zaproponować mu ofertę skrojoną na miarę. Dostęp do bazy danych to również spore ułatwienie dla menadżerów. Mogą dzięki temu zaplanować dedykowane akcje sprzedażowe. W bardzo łatwy sposób da się także sprawdzić, czy prowadzone działania przynoszą oczekiwany skutek. System crm to również możliwość sprawdzenia i edycji rekordów z różnych miejsc. Wystarczy tylko dysponować urządzeniem z dostępem do internetu.

Swobodne zarządzanie danymi

Zaletą oprogramowania typu crm web based software jest łatwość w zarządzaniu danymi, które można dowolnie filtrować, edytować, usuwać czy też przypisywać do różnych kampanii. To znacznie ułatwia pracę, bo można zaplanować i dobrze zorganizować działania sprzedażowe. Duże znaczenie mają również mechanizmy deduplikacji, które powodują, że rekordy się nie powtarzają. Tym samym można zachować porządek w bazie i szybciej znaleźć potrzebny kontakt. Bez większych problemów da się także przejrzeć połączenia wykonane na danym rekordzie, by mieć wgląd w to, ile razy konsultant nawiązał rozmowę z klientem i jaki był jej skutek. Możliwość zapisywania notatek w systemie crm jest bardzo przydatna, bo dzięki temu agenci pozostawiają potrzebne informacje, do których w przyszłości można się odnieść.

Spersonalizowany kontakt ułatwia sprzedaż

W ciągu dnia pracownicy działów obsługi przeprowadzają szereg połączeń i nie są w stanie zapamiętać każdego kontaktu. Tymczasem tego właśnie oczekują klienci. Chcą być kojarzeni i nie lubią się czuć anonimowo. Jeśli konsultant nawiąże do ich wcześniejszych transakcji i zaproponuje produkt dostosowany do ich potrzeb, prawdopodobieństwo sprzedaży wzrasta. W tym właśnie celu wykorzystuje się crm, w którym agenci mogą znaleźć potrzebne dane i zaproponować spersonalizowane rozwiązanie. Im więcej zostawią informacji o danym kontakcie, tym lepiej, bo przełoży się to bezpośrednio na konwersję.