Customer experience możliwy jest dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu call center

customer experience, Focus Telecom, telekomunikacja, it,

Obecnie obsługa klienta jest najważniejsza, po jakości produktów lub usług, które się oferuje. Dlatego warto zadbać o to, żeby klient był jak najbardziej zadowolony podczas kontaktu z naszą firmą. A w tym pomogą na pewno dwa ważne czynniki: pracownicy oraz nowoczesne technologie. Te drugie może dostarczyć Focus Telecom Polska.

Baza danych jest źródłem ważnej wiedzy

Jednym z podstawowych narzędzi w każdym contact center powinna być baza danych, w której można zapisywać wszystko, co związane jest z klientem. Począwszy od jego danych osobowych i kontaktowych, przez historię jego zakupów i kontaktów, aż po ewentualne uwagi, problemy czy informacje o kliencie, które uzyskał konsultant podczas rozmowy z nim. Jest to jednak połowa sukcesu, ponieważ druga to wprowadzenie oprogramowania call center, które połączone z bazą, da ogromne możliwości, co zwiększy customer experience.

Oprogramowanie dla rozmów przychodzących

Dzięki odpowiedniemu połączeniu CRM z oprogramowaniem, gdy klient dzwoni na infolinię naszej firmy, konsultantowi na komputerze natychmiast pojawiają się informacje o nim. Dzięki temu jest szybko gotowy do rozmowy, wie o kliencie bardzo dużo, a ten nie musi za każdym razem powtarzać tych samych informacji. Taka indywidualna obsługa klienta pomaga w nawiązywaniu relacji, a więc zdobywaniu stałych klientów, którzy wiedzą, że mogą się zgłosić z problemem do działu obsługi klienta, a tam będą obsłużeni na najwyższym poziomie, co daje później great customer experience.

Tworzenie spersonalizowanych kampanii

Co równie ważne, odpowiednie oprogramowanie pomoże nam również przy wykonywaniu telefonów. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć spersonalizowane kampanie, dedykowane konkretnym osobom. Tym samym zwiększa się cross-sell, czyli sprzedaż produktów na podstawie poprzednich zakupów oraz up-sell czyli sprzedaż produktów droższych, z tzw. „wyższej półki”. Klient nie ma też wrażenia, że konsultant dzwoni do niego przypadkowo, a cała kampania jest bardzo dobrze zaplanowana i poprowadzona, na podstawie poprzednich kontaktów. Nad wszystkim ma nadzór przełożony, który na bieżąco widzi postępy w kontakcie, dzięki powiązaniu bazy danych z oprogramowaniem call center.