Po czym poznać dobre place zabaw?

Dr. Spil, Place zabaw, plac zabaw

Jeśli wybierasz się z dzieckiem zaczerpnąć świeżego powietrze, koniecznie udaj się na dobry plac zabaw. To świetne miejsce wspomagające rozwój maluchów. Trzeba jednak wybrać odpowiednią przestrzeń. Jak taką znaleźć i czym kierować się przy wyborze?

Place zabaw z certyfikatami…

Place zabaw powinny być stworzone zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa. Należy dowiedzieć się, czy urządzenia mają niezbędne certyfikaty. Tylko w ten sposób będzie można dobrać najlepsze rozwiązanie na każdy dzień. Warto więc zwrócić na to uwagę. Tylko certyfikaty są potwierdzeniem najlepszej jakości i tego, że z urządzeń można korzystać przez bardzo długi okres czasu. Stąd tak ważne jest, by odpowiednio je dobrać. O to, czy urządzenia na placu zabaw mają certyfikaty możemy dowiedzieć się bezpośrednio od zarządcy terenu, który ma obowiązek przedstawić nam taka dokumentację. Wprawdzie na rynku jest wiele dużo tańszych rozwiązań, ale nie wszystkie z nich są w pełni bezpieczne. Jeśli urządzenia są źle dobrane, korzystanie z nich nie jest dobry m pomysłem. W trakcie zabawy coś może się stać. Do tego lepiej nie dopuszczać. Warto więc zastanowić się, czy jest sens puszczać dziecko na jakikolwiek plac zabaw, bo może się to okazać bardzo niebezpieczne. Takie sytuacje, na szczęście, zdarzają się już znacznie rzadziej, jednak w dalszym ciągu mają miejsce. Dokument potwierdzający jakość urządzeń, wbrew pozorom, nie jest wcale tak łatwo otrzymać. Trzeba spełnić wiele wymogów. Sprzęty muszą być dostosowane do wieku dziecka, a także wykonane z porządnych materiałów pozbawionych szkodliwych dla zdrowia toksyn. To gwarancja tego, że będą utrzymane w dobrym stanie i będzie z nich można korzystać przez długie lata.

Nowoczesne place zabaw – bezpieczne i kolorowe

Współcześnie produkowane place zabaw powinny być więc nie tylko bezpieczne, ale również bardzo oryginalne. Urządzenia powinny być solidnie skonstruowane, mocne, ale także bardzo charakterystyczne i oryginalne. Urządzenia powinny inspirować i pobudzać wyobraźnie. To bardzo ważne, bo w ten sposób można pobudzać dziecięcą wyobraźnię. Dobrze również, by sprzęty były dostoswane do wieku dzieci. Wprawdzie palce zabaw z reguły są tworzone dla maluchów w różnym przedziale wiekowym, jednak dobrze, by znalazły się tam zarówno bujaki dla najmłodszych, jak i przeplotnie dla tych nieco starszych. Dzięki temu dzieci będą mogły się szybko rozwijać, a co za tym idzie doskonale się poczują. Jest to więc bardzo ważne. Place zabaw powinny rozwijać motorykę, myślenie. Trzeba więc wybierać nowoczesne miejsca o różnym stopniu trudności, dostosowane do każdego wieku.