Dlaczego palce zabaw powinny być kolorowe?

Dr. Spil, Place zabaw, place zabaw

Place zabaw to świetne miejsca do zabawy dla maluchów. Stymulują ich wyobraźnię i dostarczają niezbędnych do rozwoju bodźców. Tym samym maluchy znacznie szybciej się rozwijają. Dowiedz się, jak powinny wyglądać place zabaw z prawdziwego zdarzenia i dlaczego muszą być kolorowe?

Place zabaw kształtują wyobraźnię…

Warto wiedzieć, że place zabaw świetnie wpływają na wyobraźnię i pomagają kształtować myślenie. Bez nich niewiele da się zdziałać. Maluchy bardzo szybko się rozwijają. Pomiędzy 2 a 3 rokiem życia ich mózg przyswaja jak najwięcej informacji. Nigdy później nie będą w stanie tak szybko pochłaniać nowych informacji. To jest po prostu niemożliwe. Ten czas trzeba zatem jak najlepiej wykorzystać. W jaki sposób? Place zabaw to najlepsze rozwiązanie. To sposób na dostarczanie dużej ilości bodźców. Tym bardziej, że produkowane obecnie kolorowe place zabaw znacznie różnią się od inwestycji, które mieli do dyspozycji nasi rodzice. Przede wszystkim są kolorowe. Aż chce się tam spędzać cza. Uprzędzenia w takim miejscu są tematyczne. Nawiązują swoim charakterem do świata zwierząt czy roślin. Sa też motywy kosmiczne. Dzięki temu maluchy mogą bawić się tematycznie, np. w astronautów. To pozwala w jakiś sposób rozwijać umysł. Również sprzęty, jakie maja do dyspozycji maluchy wymagają także gimnastyki umysłu. Nie wszystkie sprzęty znajdujące się na miejscu są standardowe i proste w obsłudze, jak np. huśtawki. Są urządzenia, które wymagają myślenia. W przeciwnym razie można będzie łatwo stracić równowagę i z nich spaść. Są też różnego typu przeplotnie i ścianki wspinaczkowe. Skorzystanie z nich nie jest wcale takie proste. Trzeba się dobrze zastanowić, co zrobić, by nie spaść, jak dobrze się złapać. Tylko w ten sposób można dotrzeć do celu. Plac zabaw powinien więc dostarczać tego typu wrażeń.

Rozwój koordynacji – na co zwrócić uwagę?

Place zabaw pomagają również rozwinąć koordynację ruchową i zręczność. Dzieci muszą pokonywać własne słabości, by docierać jak najwyżej. Tylko w ten sposób można wiele wskórać. Często, kiedy widza jak ich rówieśnicy pokonują kolejne przeszkody, działa to na nie motywująco i same są w stanie osiągnąć o wiele więcej. Dobrze jest im więc dać taką możliwość. To bardzo ważne dla ich rozwoju zarówno umysłowego, jak i fizycznego. Tak naprawdę place zabaw to prawdziwa szkoła życia. Warto skorzystać z takiej możliwości, by potem nie przejmować się zanadto niczym więcej. To miejsce, w którym każdy będzie mógł się rozwijać pod względem fizycznym, jak również intelektualnym.