JIRA co to? Czy jest to narzędzie, które usprawni pracę w Twojej firmie?

Zazwyczaj przez długie lata pracujemy najpierw na pełnym etacie, by dopiero po jakimś czasie zdecydować się wreszcie na otworzenie biznesu. Mając już jakieś doświadczenie z zasadami funkcjonowania firm, wiemy, że tworzą je głównie ludzie, dlatego ich zatrudniamy na samym początku, powierzając im różne stanowiska. Potem pragniemy pilnować ich pracy, która nie zawsze nas jednak zadowala. Co możemy więc zrobić, by ponownie była ona dla nas satysfakcjonująca?

Postaw na swój zespół

We własnej firmie raczej nie będziemy sami zajmować się głównymi obowiązkami, bo zaczniemy raczej nadzorować ich wypełnianie. Każdy pracownik skupi się na ich części, musząc albo coś zaprojektować, albo dogadać się z klientem, albo wykonać końcową robotę. Pamiętając jednak czasy, w których sami byliśmy na podobnym miejscu, wiemy, że nie każde zlecenie da się zrealizować samodzielnie. Nieraz nad jednym projektem musi pracować cała grupa specjalistów, która wtedy powinna mieć do dyspozycji JIRA system. Zastanawiamy się zapewne w tym momencie, JIRA co to, lecz gdy poznamy jego funkcje, zauważymy jego niesamowicie pozytywny wpływ na pracę w grupie. Skoro zatem do niej często dochodzi w naszej działalności, rozwiązanie to nasi pracownicy z całą pewnością docenią. Z tego też powodu warto znać odpowiedź na pytanie JIRA co to. Będą mogli działać w końcu wspólnie, razem rozwiązując trudne problemy i uzupełniając się wzajemnie. Gdy natomiast stracą oni swoją pierwotną motywację do działania, powinniśmy pozwolić im na pewien odpoczynek, który przy okazji może ich do siebie zbliżyć. Zorganizujmy po prostu wyjazd służbowy i zajmijmy się na nim integrowaniem zespołu.

Ułatw pracę swoim pracownikom

Oczywiście jeśli mamy tylko jakiś inny pomysł na zadbanie o pracowników, też możemy go zastosować. Każda firma tworzona jest przez zupełnie innych ludzi, a skoro to my znamy najlepiej swój zespól, samodzielnie powinniśmy dopasować do niego odpowiednie narzędzia motywacyjne czy wspomagające pracę. Sięgajmy po nie jak najczęściej i poznawajmy regularnie te nowe, które dopiero co zostały zaprojektowane.