Kącik malucha czyli parę słów o tym jak zbudować plac zabaw w ogrodzie

Dr. Spil, Place zabaw, plac zabaw dla dzieci

Place zabaw to zdecydowanie najchętniej odwiedzane miejsca przez wszystkie dzieci. To właśnie tam mogą się one wybiegać, wykrzyczeć oraz spotkać ze swoimi koleżankami oraz kolegami. Nie dziwi więc nikogo fakt, iż coraz więcej rodziców decyduje się na stworzenie takiego małego kącika dla swojej pociechy u siebie na ogródku.

Idealne miejsce

Najistotniejszą kwestią przy tworzeniu przydomowego placu zabaw jest wybranie odpowiedniego miejsca. Podstawową zasadą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, to wybranie miejsca, które bardzo łatwo będziemy mogli obserwować z okna. Ponadto powinniśmy wybrać również przestrzeń na której będzie choć trochę cienia. W momencie, gdy na dworze będzie bardzo mocno świeciło słońce, ten zaciemniony kącik będzie chętnie odwiedzany przez dziecko, a my będziemy mieli pewność, że cień ochroni naszą pociechę choć trochę od słońca. Poza tym koniecznie musimy zwrócić uwagę na podłoże. Powinniśmy unikać miejsc w których występuje żwir bądź jest dużo kamieni. Najlepiej wybrać kącik, gdzie jest trawa. Na końcu, jeżeli mamy taką możliwość, warto pomyśleć o ogrodzeniu. Pamiętajmy jednak, że ogrodzenie nie powinno przysłaniać nam widoku na plac zabaw i na nasze pociechy.

Pomysły

Pomysłów na przydomowe place zabaw jest wiele. Jeżeli nie mamy uzdolnienia w kierunku tworzenia własnoręcznie urządzeń lub ozdób do placu zabaw to możemy skorzystać z asortymentu, który znajdziemy w sklepie. Bez problemu w popularnych sklepach tradycyjnych bądź też internetowych znajdziemy huśtawki oraz zjeżdżalnie. Prócz tego warto też zainwestować w trampolinę, która wszystkim dzieciom zawsze sprawiała wiele radości. Ponadto niektórzy rodzice decydują się również na zakup specjalnych mat, mających za zadanie zamortyzowanie upadku dziecka. Będą one w szczególności pomocne, kiedy tworzymy przydomowy plac zabaw dla dzieci, które nie mają więcej niż 4 latka, lub w momencie, gdy plac, który przeznaczymy na ten cel, nie ma miękkiego podłoża takiego jakim jest na przykład trawa. Z kolei jeżeli mamy uzdolnienia manualne i jesteśmy kreatywni możemy pokusić się o własnoręcznie stworzone urządzenia. Poświęcimy o wiele więcej czasu niż gdybyśmy je kupili, ale za to z satysfakcją będziemy mogli obserwować, jak nasze pociechy korzystają z tych urządzeń. Warto tutaj pokusić się o stworzenie domku na drzewie, który będzie idealną kryjówką dla starszych dzieciaków. Uśmiech na twarzy naszych pociech na pewno wywoła też fakt, iż ten stworzony o nich z myślą domek, będą mogli oni własnoręcznie udekorować. W internecie można znaleźć również wiele pomysłów na oryginalne huśtawki. Jeżeli mamy jakieś niepotrzebne opony oraz linę to bez problemu możemy stworzyć huśtawkę. Warto też przed zamontowaniem wziąć wraz dzieckiem pędzel do ręki i udekorować farbkami owe dzieło.