Kampanie Facebook pomogą nam stworzyć spójną komunikację

testimo, marketing sieciowy, kampanie facebook

Marketing internetowy bez social media nie ma większego sensu. Co z tego, że będziemy mieli świetną stronę internetową, z wieloma ciekawymi treściami, nawet wysoko w wyszukiwarce, jeśli klienci nie będą mogli się z nami komunikować przez social media. W końcu dla przykładu około 80% internautów posiadana konta na Facebooku.

Działania muszą być ze sobą połączone

Wiele osób nie czuje jeszcze tego, jak ogromną potęgą jest Internet dla każdego biznesu. Istotne są tu zarówno strony internetowe, jak i kanały w social media. Obecnie najlepiej sprawdzają się kampanie Facebook, ponieważ przynoszą wymierne korzyści i pokazują, że rzeczywiście użytkownicy tego społecznościowego medium są aktywni i reagują na treści marketingowe, które się im przedstawia. Istotne jest jednak, żeby treści te nie były tylko reklamą, muszą za sobą nieść coś więcej. Idealnie w tym przypadku sprawdza się content marketing, dzięki któremu możemy dawać ludziom wartościowe treści, na interesujące tematy, jednocześnie pokazując siebie jako eksperta w danej dziedzinie i zwiększając obecność marki na rynku. Działania te musza być połączone z tym, co dzieje się na stronie internetowej, w tradycyjnych mediach czy nawet na spotkaniach z kontrahentami. Dlatego tak ważna jest współpraca działu social media, z pr, marketingowym oraz handlowym. Warto te działania oddać w profesjonalne ręce, aby rzeczywiście mogły one przynosić wymierne skutki.

Profesjonaliści zadbają o wszystko

Wiele firm popełnia błąd oddając prowadzenie kanałów social media osobom, które się na tym nie znają. Myśląc, że posiada się dział pr i marketingu, można im dodać związanym z tym obowiązków. Niestety osoby, które nie są zaznajomione w temacie, nie są w stanie zrobić tego w taki sposób, aby firma miała z tego wymierne korzyści. Kampanie Facebook są fantastycznym narzędziem sprzedażowym i wizerunkowym, ale nie wystarczy wiedza z tradycyjnego marketingu, aby dobrze je prowadzić. Dlatego warto oddać to w ręce specjalistów, którzy będą w stanie poprowadzić również inne popularne kanały social media, jak Twitter, Instagram, Pinterest czy LinkedIn, oczywiście współpracując z pijarowcem czy marketingowcem. Znając jednak tajniki świata social media będą mogli wyciągnąć z tego dużo więcej. A koszty poniesione na to na pewno szybko się zwrócą.