Labioplastyka – zabieg, które odmienił już życie wielu pań

W dzisiejszych czasach niemal każda kobieta potrzebuje czuć się piękna i zadbana. Prawdziwa pewność siebie płynie z wnętrza i pełnej akceptacji swojego ciała. Wiele kobiet ma kompleksy związane z miejscem intymnym. Labioplastyka jest jednym z zabiegów, które pozwala wyleczyć się z tych kompleksów.

Labioplastyka – czemu jest tak popularna?

Labioplastyka jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Jest to zabieg chirurgiczny, który w większości przypadków nie wymaga długiego pobytu w klinice, ani długiego czasu rekonwalescencji. Polega na zniwelowaniu wszelkich defektów warg sromowych mniejszych, takich jak np. przerośnięcie, asymetria i inne. Lekarz dobierze prawidłowy rozmiar warg sromowych mniejszych, poprzez dopasowanie ich do rozmiaru warg sromowych większych oraz łechtaczki. Zabieg zmniejszenia warg sromowych wiążę się z usunięciem nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej. Po dokonaniu cięcia następuje zszywanie warg sromowych – najczęściej szwem ciągłym rozpuszczalnym. Rodzaj zszycia dobierany jest indywidualnie do każdego przypadku. Przed dokonaniem zabiegu należy udać się na profesjonalną konsultację z ekspertem. Jeśli zostanie stwierdzony brak przeciwwskazań, to nastąpi ustalenie terminu zabiegu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Labioplastyka jest mało inwazyjna i szybka, jednak zawsze trzeba liczyć się z wystąpieniem objawów niepożądanych. Rodzaj stosowanego znieczulenia, w większości przypadków zależny jest od pacjentki. Do wyboru jest znieczulenie miejscowe, sedacja ze znieczuleniem miejscowym oraz w znieczulenie ogólny. Całkowity czas zabiegu wynosi około 1 godziny. Oczywiście każdy zabieg ma inny stopień skomplikowania, więc jego czas może być większy lub mniejszy. Obserwacja po zabiegu wynosi około 2 godzin, w przypadku braku objawów niepożądanych. Czas rekonwalescencji wynosi około 14dni – w tym okresie następuje zagojenie się ran pooperacyjnych. Efekt końcowy najczęściej obserwuje się po około 6 miesiącach od zabiegu.