Laser mikropulsowy: sposób na pozbycie się wad wzroku

Pryzmat Okulistyka, Okulistyka, laser mikropulsowy

Nie możesz lub zwyczajnie nie lubisz nosić soczewek i okularów? Nic straconego. Laserowa korekcja wzroku pozwoli ci całkowicie wyeliminować wadę i odzyskać pełne widzenie. Zanim zdecydujesz się na zabieg, poznaj wszystkie za i przeciw.

Odzyskaj pełną ostrość widzenia

Laserowa korekcja wzroku to sposób, by odzyskać pełną ostrość i alternatywa dla okularów i soczewek kontaktowych. Z roku na rok na taki zabieg decyduje się coraz więcej osób. Wynika to głównie z wygody, bo nie trzeba nosić szkieł korekcyjnych. W wielu przypadkach skorzystanie z usługi jest konieczne, bo w przeciwnym razie nie będzie można wykonywać swojego zawodu. Trudno wyobrazić sobie tancerza, płetwonurka czy strażaka w okularach. W takiej sytuacji pozostają jedynie szkła kontaktowego, które na dłuższą metę mogą być kłopotliwe. Trzeba bowiem zachowywać podwyższone standardy higieniczne, by nie doszło do zapalenia spojówek czy innych przykrych dolegliwości. Poza tym, laser mikropulsowy to również ratunek dla osób z zaawansowaną wadą, które muszą nosić grube szkła, które powodują ogromny dyskomfort. W takim wypadku zabieg korekty wzroku jest doskonałym wyjściem i sposobem, by odzyskać pełną sprawność. Trzeba tylko zainwestować w siebie. Niestety, usługa nie jest refundowana przez NFZ, gdyż jest traktowana jako zabieg kosmetyczny. Trzeba więc za nią wyłożyć. To dość duży koszt. Cena w zależności od placówki waha się w granicach 2-3 tys. zł za jedno oko w zależności od wybranej metody oraz renomy kliniki. Na szczęście, coraz częściej można zdecydować się na płatność w ratach. Obecnie taka forma rozliczeń staje się standardem. Menadżerowie placówek dają taką możliwość, bo zdają sobie sprawę, że dla wielu osób bariera finansowa jest nie do przekroczenia.

Co powinieneś wiedzieć o zabiegu?

Korekta jest bardzo prostym zabiegiem, który trwa zaledwie kilkanaście minut. Nie ma specjalnych przeciwskazań do tego, by zastosować laser mikropulsowy. Oczywiście trzeba wcześniej przeprowadzić szczegółowe badania. Zabiegu nie można wykonać u ludzi, poniżej 21 roku życia, a także u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią – z powodu zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie. Przeciwskazaniem do laserowej korekty wzorku są m.in. zaćma, jaskra, nieprawidłowości siatkówki, choroby autoimmunologiczne. Poza tym, wada musi być stabilna, co w praktyce oznacza, że w ciągu ostatniego roku nie pojawiły się żadne zmiany w widzeniu. Sam zabieg nie jest skomplikowany, a pacjenci od razu odzyskują pełne widzenie, a już następnego dnia mogą iść do pracy i normalnie funkcjonować.