Laserowe usuwanie zaćmy – sposób walki z zaćmą współczesnej medycyny

Laserowe usuwanie zaćmy to dzisiaj już powszechnie stosowane zabiegi. Jeśli chcesz wiedzieć, na czym polega zabieg, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zaćma – kilka słów o samej chorobie

Zaćma to dolegliwość, która dotyka wielu ludzi i dlatego też laserowe usuwanie zaćmy staje się coraz bardziej popularne. Zaćma to dolegliwość, która powoduje z czasem częściowe lub nawet całkowite zmętnienie soczewki oka. Pacjentowi wówczas stopniowo pogarsza się ostrość widzenia i zaczyna mieć wrażenie, że widzi wszystko za mgłą.

Nowoczesne rozwiązanie

Laserowe usuwanie zaćmy, czyli innymi słowy mówiąc, katarakty, jest niewątpliwie rewolucyjnym rozwiązaniem w stosunku do standardowego leczenia tej dolegliwości, które polega na chirurgicznym jej usunięciu.
Laser zresztą w medycynie jest już dzisiaj powszechnie używany i to z dużym powodzeniem. Dzięki jego zastosowaniu bardzo wiele zabiegów może odbywać się w zupełnie inny sposób, mniej uciążliwy dla pacjenta.
Wracając jednak do zaćmy, to trzeba przywołać tutaj zdanie lekarzy, którzy twierdzą, że najskuteczniejszym sposobem leczenia zaćmy jest jednak zabieg chirurgiczny, ale laserowe usuwanie zaćmy to najnowsza metoda. Przemawia na pewno za nią fakt, że taki zabieg wykonany przy pomocy lasera jest niezwykle precyzyjny i praktycznie eliminuje ryzyko powikłań oraz to, że trwała zaledwie kilka minut. Poza tym pacjent stosunkowo szybko po operacji może wrócić do normalnego życia.
Laserowe usuwanie zaćmy wykonuje się od wielu już lat w kilku ośrodkach, a specjaliści w tym zakresie to prawdziwi profesjonaliści.

A jak trafić w takim razie na taki zabieg?

Pacjent musi mieć do jego wykonania wskazanie i wówczas dopiero można rozejrzeć się za konkretnym ośrodkiem, w którym będzie owa operacja przeprowadzona. Warto przy tym zaznaczyć, że laserowe usuwanie zaćmy przeprowadza się w ramach NFZ, ale można również zrobić go prywatnie. Oczywiście, że zdecydowanie lepiej byłoby skorzystać z NFZ, ale pacjentów czasami zraża długi okres oczekiwania na zabieg i decydują się za niego po prostu zapłacić, żeby jak najszybciej pozbyć się zaćmy i zacząć normalnie funkcjonować. Bo przecież wzrok to sprawa niezwykle istotna.