Mix warzyw może być wykonany z różnych rodzajów

Warzywa to najcenniejsze źródło witamin dla organizmu człowieka, dlatego powinno się je jeździć co najmniej dwa razy dziennie. Wskazane są sałatki, koktajle warzywne czy wszelkie inne formy, dzięki którym będziemy jedli warzywa w różnej postaci. A najlepsze jest w nich to, że możemy je dowolnie ze sobą mieszać.

Sałatki mogą być różnego typu

Sałatki to wciąż najpopularniejsza forma jedzenia warzyw. Oczywiście możemy je mieć różnego typu. Standardowo dodajemy podstawowe warzywa, jak pomidor, ogórek, kukurydza, groszek czy ziemniaki. Jednak różnorodność warzyw sprawia, że możemy je bardziej urozmaicać i tworzyć w nich nawet nietypowy mix warzyw. Możemy dodawać do nich różnych interesujących warzyw, trochę bardziej egzotycznych, aby sałatka była ciekawsza i za każdym razem inna. Świetnie sprawdzają się seler naciowy, kiełki czy nawet pieczarki. Wszelkie warzywa, które przyjdą nam do głowy można zamienić w smakowitą sałatkę, trzeba tylko tego chcieć.

Zielone koktajle to bomba witaminowa

Ostatnio hitem mody, ale również hitem zdrowotnym jest picie zielonych koktajli. Zielone, ponieważ ich głównym składnikiem jest zawsze sałata, pietruszka, szpinak czy jarmuż. Do tego możemy dodać dowolne warzywa, a zawsze warto również dołączyć owoce. Co bardzo ważne, jeśli odpowiednio zmieszamy składniki i dobierzemy smaki, to na pewno oprócz tego, że napój będzie bardzo zdrowy, to będzie też smaczny. Często ludzie skarżą się bowiem, że koktajle takie mają trawiasty smak. Dzieje się tak wtedy, gdy zaburzymy proporcje. Idealnymi są dwie szklany zieleniny, na szklankę mięsistych warzyw lub owoców i do tego trzy czwarte szklanki z warzywami lub owocami bardziej wodnistymi, do smaku. Aby nie było za gęste, możemy dodać wody. Warto również dołożyć łyżeczkę siemienia lnianego i odrobinę cytryny. Również przyprawy, takie jak zioła czy cynamon są mile widziane.

Mieszanki warzywne o różnych rodzajach

Producenci warzyw również udostępniają nam mieszanki różnego typu. Taki mix warzyw może być azjatycki, śródziemnomorski, włoski, klasyczny itp. Wszystko zależy od tego, na jakie warzywa mamy akurat ochotę i co chcemy zjeść. Wiele zależy od doboru warzyw, ale również od przypraw, które później zostaną wykorzystane. Wszystko to sprawia, że mieszanki warzywne idealnie nadają się na grilla, jako dodatek do mięsa czy ryby. Można z nich również ugotować smaczną zupę.