Nowy sezon dla motocyklistów. Zainwestuj w rękawice motocyklowe

Choć niestabilna pogoda na przełomie marca i kwietnia to niezbyt dobry czas dla zapalonych motocyklistów, to jednak wielkimi krokami zbliżają się cieplejsze majowe dni idealne dla wielokilometrowych podróży. Należy jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Sprawdź, jakie zakupy należy zrobić przed rozpoczęciem sezonu.

O czym należy pamiętać?

Motor to marzenie chyba każdego nastolatka. Nic nie może się równać z poczuciem wolności, jakie dają te maszyny. Czy to amatorzy, czy profesjonaliści, każdy chce poczuć te chwile wzrostu adrenaliny we krwi który towarzyszy jeździe na motocyklu. W tym wachlarzu zalet i przyjemności jakimi cieszy się ten sport, martwiący jest wzrost wypadków z udziałem motocyklistów. Nieuwaga, brawura oraz brak zdrowego rozsądku u młodych, niedoświadczonych kierowców, skutkuje częstymi wypadki w których często giną ludzie. Do tak tragicznych zdarzeń, może doprowadzić również brak odpowiedniego przygotowania do sezonu. Przegląd stanu technicznego naszego motocykla to absolutna podstawa, najlepiej opierać się tu na doświadczeniu sprawdzonego mechanika. Nie warto podejmować samodzielnych prób naprawy pojazdu, bez jakiejkolwiek wiedzy. Równie ważnym aspektem, jest odpowiedni strój motocyklisty.

Zadbaj o odpowiedni ubiór

Odpowiedni ubiór podczas jazdy jednośladem jest tak ważny, ponieważ brak nam jakiejkolwiek innej bariery, który oddzielała by nas od środowiska zewnętrznego. Podczas upadku, to właśnie on jest naszą ostatnią „deską” ratunku, które może uchronić nas przed kalectwem a nawet utratą życia. Błędem wielu młodych „adeptów” jest myśl, że kask wystarczy. Otóż nic bardziej mylnego. Jak już wcześniej było wspomniane, podczas jazdy motorem brak nam jakiejkolwiek bariery, dlatego musimy ją stworzyć ów odpowiednim ubiorem. Całe ciało motocyklisty powinno być osłonięte. Potrzebne są odpowiednie buty, spodnie oraz kurtka z odpowiednimi, odpornymi na ścieranie ochraniaczami stawów, ważne są nawet rękawice motocyklowe. Ten ostatni element jest często pomijany. A niesłusznie. Rękawice motocyklowe są niezwykle ważne, ponieważ chronią nasze dłonie przed wszelkiego rodzaju urazami. Jazda jednośladem to ogromna przyjemność, wiąże się z niezapomnianymi doznaniami ale sami powinniśmy ją wiązać również z bezpieczeństwem. Nigdy nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniem, zanim wyruszymy w drogę.