Plac zabaw z nakrętek: razem damy radę!

Eko, recykling, home made – to tylko kilka chwytliwych haseł popularnych wśród współczesnego, coraz bardziej świadomego społeczeństwa. Dziś nie dziwi już nikogo czytanie etykiet na produktach żywnościowych, wybieranie jedzenia droższego, ale o lepszej jakości, najlepiej bez konserwantów. Ogromną popularnością cieszą się produkty kupowane prosto od producenta, od rolnika. Nawet jeszcze nieoczyszczone, o nieregularnych kształtach i nie tak błyszczące, jak te z półek w supermarkecie.

Ekologia

Estetyka okazuje się nie tak ważna, jak smak i zawartość. Znów stawiamy na naturalność i staramy się robić wszystko, aby naszą planetę pozostawić kolejnym pokoleniom w jak najlepszym stanie. Chwile prawdziwej świetności przeżywa współcześnie recykling, czyli nadawanie drugiego życia produktom już bezużytecznym, a mówiąc wprost – po prostu śmieciom. I o ile już nie dziwi biżuteria czy ozdoby z odpadów, normą jest także drugie wykorzystanie plastikowych pojemniczków po lodach, jogurtach czy margarynie, np. do zamrażania, o tyle niektóre pomysły wciąż budzą zdziwienie i zachwyt. Takim z pewnością jest plac zabaw z nakrętek. Czy jest jeszcze ktoś, kto choćby przez chwilę nie uczestniczył w zbiórce nakrętek i zaciszu swojej kuchni nie odkładał ich do osobnego pudełeczka czy woreczka, mniej lub bardziej konsekwentnie? Niewątpliwie warto to robić, obojętnie czy cel jest charytatywny czy rozrywkowy.

Nie pierwszy raz

Polska zna już bowiem przypadki, gdzie z małej nakrętki powstało coś wielkiego. Może niekoniecznie z jednej nakrętki, ale na przykład z kilkuset tysięcy. Jak to zrobić? Wystarczy skrzyknąć się grupą ludzi, oczywiście im jest ona większa, tym lepiej i z uporem maniaka zbierać nakrętki z butelek, których po prostu nie sposób w domu nie mieć. Potem wystarczy dogadać się z fabryką, które nasze tworzywo przetopi i z tego materiału przygotuje plastikowe elementy skłądające się na plac zabaw z nakrętek. Zjeżdżalnie, huśtawki, domki,tory przeszkód, a to wszystko z małej, bezużytecznej nakrętki butelki po soku, coli czy oleju z domieszką odrobiny chęci i poczucia jedności!