Płytki 3D, czyli pomysł na oryginalną aranżację wnętrza

Płytki ceramiczne chyba dla nikogo nie są niczym nowym czy też zaskakującym – to produkt powszechny, łatwo dostępny i popularny. Jednak, tak naprawdę dopiero w momencie, kiedy przychodzi nam samodzielnie zabrać się za aranżację wnętrza przyglądamy się, jakie te płytki faktycznie są. Nagle okazuje się, że wybór jest ogromny, a my nie wiemy na co się zdecydować. Odwiedzając salon płytek w Katowicach spotkamy się zarówno z klasycznymi jak i nowoczesnymi rozwiązaniami. Natomiast nowością, która może nas zainteresować są niesamowite, robiące ogromna wrażenie płytki 3D – http://dagmaplytki.pl/?id=blog&post=plytki-3d.

Jeśli więc do tej pory wydawało się nam, że absolutnie nic nie będzie nas w stanie zaskoczyć w tematyce płytek ceramicznych to byliśmy w ogromnym błędzie. Najnowsze kolekcje zagranicznych producentów, a także i tych polskich mogą nas wprawić w osłupienie i spowodować, że z ogromną przyjemnością weźmiemy się za aranżację naszego wnętrza, a długo odkładany remont w końcu przejdzie do realizacji.

Płytki 3D – co warto wiedzieć na ich temat? Salon płytek w Katowicach to prawdziwa kopalnia wspaniałych propozycji do domu

Na pewno warto mieć świadomość tego, że taki produkt jest dostępny w sklepach w wielu wersjach. Z polskich producentów tego rodzaju płytek można wymienić chociażby markę Tubądzin, która również wprowadziła produkt płytek trójwymiarowych. Jak sama nazwa wskazuje, płytki 3D do propozycja ceramiki, która nie jest płaska, a posiada wypukłości o określonej fakturze. Jednakże, w kategorii płytek trójwymiarowych znajdziemy szereg różnych propozycji utrzymanych w różnej stylistyce. Dzięki temu można wybrać coś na miarę swoich oczekiwań. Oczywiście, ze względu na fakt, że jest to nowatorskie rozwiązanie, trzeba się liczyć z tym, że za płytki 3D będziemy musieli zapłacić odrobinę więcej niż w przypadku klasycznej, płaskiej ceramiki, do której byliśmy przyzwyczajeni. Ale to już możemy sprawdzić, odwiedzając salon płytek w Katowicach.

Do jakiego wnętrza warto wybrać płytki 3D?

Najczęściej płytki ceramiczne są ozdobą naszej kuchni oraz łazienki. Dzieje się tak z tego prostego powodu, że jest to materiał doskonale radzący sobie z wilgocią i wodą, czego nie można powiedzieć o naturalnym drewnie. Wobec tego jak widać, nie tylko estetyka ma znaczenie, ale i ważne aspekty funkcjonalne użytkowania danego wnętrza. W kuchni płytki tego rodzaju doskonale będą pasowały do przestrzeni pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami meblowymi. W łazience mogą być ozdobą wszystkich ścian, mogą się też pojawić na obudowie wanny. Mogą pełnić rolę płytki bazowej, ale mogą zostać też wykorzystane w roli dekoru w najbardziej reprezentatywnym miejscu całego pomieszczenia. Płytki 3D można też spokojnie łączyć z klasycznymi płytkami po to, aby uzyskać interesujący efekt. Najważniejszy wobec tego jest pomysł, a salon płytek w Katowicach pomoże nam w jego realizacji.

Jednakże, ze względu na swoją dużą dekoracyjność, płytki trójwymiarowe mogą stać się także ozdobą ściany w przedpokoju czy też w salonie. Dzięki swojemu charakterowi mogą podkreślić stylistykę wnętrza, dodać jej charakteru, ale przede wszystkim same w sobie są produktem oryginalnym i przyciągającym wzrok każdego, kto w danym miejscu przebywa.

Jaki wzór wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań, a także od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli lubimy przepych i wnętrza z mocnymi dodatkami to możemy postawić na płytki 3D w kolorze złotym, srebrnym lub czarnym. Jeśli jednak wybierzemy tego rodzaju płytki o mocnej, wyrazistej strukturze i intensywnym kolorze – pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością takich mocnych akcentów we wnętrzu, bo już sama taka ceramika bardzo zwraca na siebie uwagę. Zawsze warto pamiętać o tym, że co za dużo to niezdrowo.

W tematyce płytek trójwymiarowych coś interesującego znajdą dla siebie także osoby, które lubią nowoczesny minimalizm. Delikatne płytki 3D utrzymane w jasnej lub całkowicie białej stylistyce dodadzą wnętrzu nowoczesnego charakteru, ale też wpiszą się w minimalizm pomieszczenia. Jednocześnie będą wspaniałą ozdobą ściany. Warto od razu pomyśleć o efekcie, jaki chcemy uzyskać i czy zależy nam na industrialnym i surowym charakterze wnętrza czy może bardziej wolimy stonowane i eleganckie rozwiązania.