Pozycjonowanie nie jest łatwe. Zleć je specjalistom

Testimo, marketing internetowy, pozycjonowanie

Pozycjonowanie zdecydowanie nie jest proste. Co więcej, żeby skutecznie prowadzić tego typu działania, trzeba zaangażowania całego zespołu. Tylko wtedy prowadzone akcje będą trwałe. Jak wybrać dobrą agencję marketingową?

Wielokanałowe działania najskuteczniejsze?

Pozycjonowanie wymaga sporego nakładu pracy. Konieczne są działania różnego typu. Trzeba dostarczyć dobrej jakości treści na stronę, poza tym konieczne jest zdobycie wartościowych linków, optymalizacja strony www, konfiguracja mapki gogle i wiele innych działań. To powoduje, że na własna rękę nie da się skutecznie prowadzić kampanii. To zadanie należy zlecić specjalistom, którzy branżę SEO i SEM znają od podszewki. Wtedy ich działania będą znacznie skuteczniejsze. Samodzielnie nie można przeprowadzić dobrych akcji marketingowych. Co więcej, mogą one nawet zaszkodzić. Żeby strona trwale wyświetlała się w wynikach organicznych, trzeba regularnych i przemyślanych działań. Powinny być one ze sobą skoordynowane. Tak więc dobrze prowadzony content marketing w połączeniu z optymalizacją witryny pod kątem fraz kluczowych powinien przynieść dobre rezultaty. Z tego właśnie powodu pozycjonowanie należy zlecić tylko doświadczonym agencjom. Jak takie znaleźć? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na portfolio, którym firma może się pochwalić. To swego rodzaju zapewnienie, że to co robi jest skuteczne. W przeciwnym razie nie zdobyłaby tak wielu klientów. Warto też dopytać znajomych, czy mogą nam kogoś polecić. Jeśli ktoś jest zadowolony z wykonywanych usług, to bez problemu powinien polecić dane miejsce.

Ile trwa pozycjonowanie?

Trzeba zdać sobie sprawę, że pozycjonowanie jest długofalowe. Zazwyczaj nie będziemy widzieli efektów w pierwszym miesiącu. No chyba, że zdecydujemy się na płatne działania, jak np. AdWords. Wtedy jednak będą to dziania doraźne. Reklama będzie się wyświetlała tak długo, jak długo będzie dostępny budżet. Tymczasem najlepiej doprowadzić do sytuacji, by strona wyświetlała się w wynikach organicznych. Wtedy efekt będzie najtrwalszy. Strona będzie widoczna i będzie można bez obaw prowadzić działania marketingowe i liczyć na wyższą sprzedaż. Co istotne, tego typu działania są długotrwałe. Jeśli strona będzie na pierwszej stronie wyszukiwania, to szansa, że utrzyma się tam dłużej znacznie wzrasta. Ważne jest jednak, by pozycjonowanie było systematyczne. Dużo firm popełnia ten błąd, że kiedy strona jest już w topach, rezygnuje z usług agencji interaktywnych. Tymczasem konkurencja nie śpi, może okazać się, ż po jakimś czasie domena spadnie w wynikach wyszukiwania, a jej miejsca zajmie inna firma.