Prysznic czy wanna? Jakie wyposażenie łazienek wybrać?

Elegancka i dobrze zaplanowana łazienka zapewnia użytkownikom maksimum komfortu, poprawia samopoczucie po ciężkim dniu (np. w czasie długiej kąpieli), a także charakteryzuje się najlepszym i optymalnym wyposażeniem. Wszystkie znajdujące się w niej urządzenia powinny, by mogły służyć przez wiele lat. Sposobów na aranżację jest wiele, ale podstawowym pytaniem jest często: prysznic czy wanna? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, którą opcję wybrać – http://dagmaplytki.pl/.

Prysznice – wyposażenie łazienek Katowice

Obecne tempo życia zapracowanych, a więc dążących do maksymalnej oszczędności czasu w innych aspektach ludzi, sprawia że prysznice stały się najbardziej popularnym rozwiązaniem w łazienkach. Jednocześnie spełniają one wszystkie potrzeby w zakresie codziennej higieny i pielęgnacji. Branie szybkiego prysznica już na stałe weszło do języka jako popularna fraza. Kiedy o chodzi o właśnie takie wyposażenie łazienek Katowice proponują prysznice, które przyczyniają się do oszczędności miejsca. Na montaż kabiny prysznicowej można sobie pozwolić, dysponując powierzchnią wynoszącą około 80 na 80 centymetrów. Jest to oczywiście znaczna różnica w porównaniu do miejsca zajmowanego przez wannę. Kiedy wybrany prysznic będzie posiadał ścianki na przykład z hartowanego szkła, to przyczyni się on jednocześnie do poprawy wizualnej pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę również na to, że dużą zaletą korzystania z prysznica jest także oszczędność wody. Jednak, decyzja o postawieniu w łazience prysznica to dopiero pierwszy krok.

Kolejne wybory dotyczą wyposażenia natrysku w niezbędne mu elementy, a każdy z nich dostępny jest na rynku w wielu opcjach. Najpierw trzeba kupić kabinę natryskową, która może mieć rozmaite kształty (półokrągłe, prostokątne i kwadratowe), wymiary oraz rodzaje drzwi. W ostatnich latach najpopularniejsze są prysznice oddzielone od reszty łazienki jedynie szklaną ścianką (rozwiązanie walk-in). Wygląda to efektownie i bardzo nowocześnie. Kolejne modne obecnie rozwiązania to minimalna ilość elementów chromowanych, a jak najwięcej czystej tafli szkła. Zróżnicowane wymiary naszych produktów, jakie są dostępne, gdy w grę wchodzi wyposażenie łazienek Katowice, pozwolą na to, by z łatwością dobrać kabinę prysznicową odpowiadającą możliwościom naprawdę każdej, nawet malutkiej łazienki. W sklepach można wybrać od razu także cały zestaw, na przykład kabinę z brodzikiem, ale też baterię i cały panel prysznicowy. Jeśli chodzi o brodziki, one także występują w różnych kształtach. Mogą być: asymetryczne, kwadratowe, prostokątne lub półokrągłe. Dzięki takiej różnorodności opcji każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Podsumowując, kabiny prysznicowe są świetnym rozwiązaniem dla tych osób, które lubią szybką, rześką kąpiel, a także dla tych, które posiadają łazienkę o niewielkich rozmiarach.

Kiedy w łazience sprawdzi się wanna?

Jasnym jest to, że wanna zabiera w łazience więcej miejsca niż prysznic. Jednak nadal jest często wybierana, ze względu na to, że jest bardzo funkcjonalna, komfortowa i wygodna dla rodziców z małymi dziećmi. Wanna stwarza również wiele możliwości aranżacyjnych, bo może przyczynić się do stworzenia naprawdę nietuzinkowej łazienki. W dużej łazience warto więc postawić jest właśnie na wannę. Kiedy chodzi o materiał wykonania, to wanna może być:

– Żeliwna – często posiada ozdobniki typu nóżki w kształcie antycznych rzeźb. Może być też zwykła – biała i prostokątna. Jest ona trwała, ale za to bardzo ciężka.
– Stalowa – pokrywa się ją emalią nadająca odporności na uszkodzenia mechaniczne. Może mieć różnorodne kształty i kolory, ale szybciej stygnie w niej woda.
– Akrylowa – bardzo popularna. Występuje w wielu nietypowych kształtach. Jest mało odporna na zarysowania dlatego często dla wzmocnienia pokrywa się ją żywicą poliestrową. Jest ona lekka, odporna na kamień i długo utrzymuje ciepło wody.
– Marmurowa – jest ciężka i solidna oraz odporna na uszkodzenia. Jednak charakteryzuje się najwyższą ceną ze wszystkich tu wymienionych.

Ciekawą opcją dla osób lubiących długie i ciepłe kąpiele będzie wanna z hydromasażem, który pomoże w zrelaksowaniu się po ciężkim dniu. Hydromasaż można zainstalować w niemal każdej wannie – jedynym wyjątkiem jest wanna stalowa. Kiedy chodzi o wyposażenie łazienek Katowice robią wszystko, by klienci mogli kupić wannę w stylowym wzornictwie, a zarazem łatwą do czyszczenia i gotową do montażu zaraz po jej zakupie. Wanny wykonane z trwałego przekładają się oczywiście na komfort użytkowania, wygodę i zadowolenia każdego z domowników. Jak widać, odpowiedź na pytanie: wanna czy prysznic? wcale nie jest taka łatwa. Wiele zależy od preferencji późniejszych ich użytkowników, ale także od rozmiarów łazienki. Zdarza się czasem, że w niektórych domach pojawiają się wanny ze szklaną ścianką, gdzie czasem można się kąpać a czasem brać prysznic. Oczywiście idealną sytuacja jest ta, kiedy posiada się dużą łazienkę. Wtedy można wyposażyć ją zarówno w prysznic, jak i wannę. Wtedy z danej opcji korzystać można kiedy ma się na to ochotę, na przykład biorąc szybki prysznic rano, a wieczorem relaksując się w ciepłej kąpieli.