W jaki sposób można wykorzystać kampanie Facebook w swojej działalności?

marketing sieciowy, testimo, kampanie facebook

Mogłoby się wydawać, że kampanie reklamowe na portalach społecznościowych mogą być przeznaczone tylko do młodych ludzi. Nic jednak bardziej mylnego. Dzięki temu, że możemy ustawić duża personalizację odnośnie naszych preferencji, do kogo ma trafić nasza reklama, mamy duże pole do popisu w przypadku każdego targetu.

Wiek, zamieszkanie czy zainteresowania

Przede wszystkim warto wiedzieć, że kampanie mogą być maksymalnie spersonalizowane. A więc jeśli sprzedajemy sportowe buty męskie, to reklamy o nich nie zobaczy sześćdziesięcioletnia kobieta. W ten sposób możemy oznaczyć dokładną płeć i wiek odbiorców, ale to nie wszystko. W przypadku lokalnych biznesów świetnie sprawdzają się kampanie Facebook, które ustawione zostaną na daną lokalizację. Może to być konkretne miasto lub obszar. Dzięki temu reklamy trafią tam, gdzie rzeczywiście odbiorcy mają szansę skorzystać z produktów czy usług. Oprócz tego możemy określić również zainteresowania osób, które mają reklamę zobaczyć. Sportowe buty głównie dedykowane są osobom, które lubią ruch i to też deklarują w swoich zainteresowaniach.

Możesz sprzedawać produkty lub usługi

Skoro już wiesz, jaki jest target dla Twojej reklamy, możesz się teraz zastanowić, co chcesz, aby ona osiągnęła. W zależności od działalności firmy możesz mieć różne potrzeby. Jeśli jednak prowadzisz sklep e-commerce na pewno będzie cię interesować sprzedaż produktów. I tutaj dobre wieści są takie, że można to zrobić bezpośrednio przez Facebooka, dzięki odpowiedniemu przekierowaniu. Tak samo można sprzedawać swoje usługi, dedykując kampanię konkretnej grupie i odbiorcom, którzy mogą chcieć z nich skorzystać.

Inne interakcje po kampaniach

Co jednak istotne, kampanie Facebook mogą służyć również do innych rzeczy. Możemy na przykład wzmacniać dzięki nim swoją markę, znajdować nowych potencjalnych klientów czy zwiększać zasięg swojego fanpage’u. To wszystko docelowo również doprowadzi do zwiększenia sprzedaży, ale przy długofalowych działaniach jest większe prawdopodobieństwo, że nasi klienci staną się lojalni i będą do nas wracać. Niektóre firmy wykorzystują ten sposób na dotarcie do potencjalnych pracowników, kiedy otwierają rekrutacje. Możliwości jest wiele, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób stworzyć skuteczna kampanię, która będzie konwertować w taki sposób, jaki sobie na jej początku założymy.