Czy warto inwestować w pozycjonowanie strony firmowej?

marketing sieciowy, testimo, pozycjonowanie

Prowadzisz własną firmę, ale twoja obecność w internecie jest niezauważalna. To błąd, bo może się przełożyć na systematyczny spadek obrotów. Obecnie coraz więcej klientów szuka usług i towarów w sieci. Jeśli chcesz zaistnieć, musisz zainwestować w pozycjonowanie.

Dobre pozycjonowanie – na czym polega?

Firm, które pomagają zwiększyć dostępność w sieci jest cała masa, jednak sztuką jest wybrać taką, która robi to dobrze. Chodzi o to, by działała zgodnie z wytycznymi Google. W przeciwnym razie strona szybko może trafić w topy, ale równie szynko znajdzie się w szarym ogonie bądź, co gorsza, zostanie ukarana przez pracowników Google i przestanie się wyświetlać, a to dla wielu firm być alo nie być. Ważne jest, wie, by wybierając agencję marketingową, nie kierować się tylko i wyłącznie ceną. Są sposoby na zwiększanie pozycji w wyszukiwarce internetowe i skuteczne pozycjonowanie, ale trzeba obrać odpowiednia strategię działania i wszystko zaplanować już na etapie podpisywania umowy. Trzeba przede wszystkim przeanalizować frazy kluczowe, za pomocą których klient trafi na twoja stronę www. Musisz też zdawać sobie sprawę, że firma zanim firma wejdzie w topy, musi minąć trochę czasu – co najmniej 3 miesiące. Jeśli usługodawca uważa, że szybko wskoczysz na pierwszą stronę i oferują niskie koszty obsługi, to powinna ci się włączyć „czerwona lampka”. To znak, ze trzeba uważać, bo metody, którymi będzie się posługiwała agencja nie będą zgodne z wytycznymi Google, a to może się okazać bardzo nierozsądne. Co z tego, że firma będzie szybko widoczna, skoro równie szybko będzie niedostępna, a zleceniodawca wycofa się z usługi. Koszty zdjęcia filtra nałożonego przez gogle za stosowanie niewłaściwych praktyk mogą być spore. Stąd też lepiej starannie wybierać agencję zajmująca się pozycjonowaniem stron w internecie.

Dlaczego to tyle trwa?

Obecnie algorytm wyszukiwarki internetowej jest bardzo zaawansowany. Żeby twoja strona była uznana za wartościową, musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim powinna mieć wartościową treść (content). To w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne i wpływa na pozycjonowanie. Przekaz na twojej stronie www bądź też innych stronach przekierowujących na twoja witryna, jak np. newsletter, powinien być zróżnicowany, zawierać frazy kluczowe. Również sama strona www powinna być zoptymalizowana zgodnie z wytycznymi Google, tzn musi zawierać odpowiedni tytuł, nagłówki, odnośniki, formularz kontaktowy itp. Zanim firma rozpocznie właściwy etap pozycjonowania, będzie musiała przeprowadzić audyt strony i ja zoptymalizować. Dopiero później można rozpocząć pracę nad contentem i zdobywać wartościowe linki.